Відправити заявку Дзвонити
Київ
ua
ru
ua
097 902-54-67
Головна
Блог
Автоломбард: особливості роботи та основні відмінності від МФО та банків

Автоломбард: особливості роботи та основні відмінності від МФО та банків


Автоломбард: особливості роботи та основні відмінності від МФО та банків

Як працює автоломбард в Україні?

В середині минулого століття один житель штату Массачусетс, власник станції техобслуговування, вирішив побудувати біля неї парковку. Кожен бажаючий міг залишити тут свій транспортний засіб, отримати за нього гроші готівкою і повернутися за «залізним конем» при настанні кращих часів, коли в кишені буде не тільки видана сума, але і відсотки на неї. У разі відсутності виплат або неповного повернення боргу, машина переходила у власність власника майстерні.

Зараз, відповідаючи на питання що таке автоломбард і як він працює, ми побачимо, що з тих пір мало що змінилося в схемі його діяльності. Хіба що тільки оцінка вартості автомобіля стала більш точною, а йому навіть необов'язково стояти на парковці. Деякі ломбарди дають можливість використовувати транспорт і далі, заробляючи на виплату боргу.

Ідея застави авто швидко прижилася і поширилася в США, потім перекочувала в Європу. У Росії, також як і на Україні, автоломбарди стали популярні на початку нульовых, коли автомобіль перестав бути предметом розкоші.

Зараз діяльність автоломбардів регулюється законом, вони працюють за ліцензією і пропонують все більш доступні послуги, приймаючи не тільки легкові автомобілі, але і мотоцикли, автобуси і вантажівки (вітчизняного і іноземного виробництва). Розберемо докладніше.

Різниця між автоломбардом, МФО, банком.

Щоб отримати гроші в кредит, не турбуючи знайомих, люди насамперед замислюються про візит в банк. Але часто стикаються з тривалою перевіркою кредитної історії, з вимогою пакету документів - з обов'язковим підтвердженням платоспроможності. У мікрофінансових організаціях простіше з документами, але суми, що видається часто не вистачає на всі потреби.

Автоломбард ж, за рахунок солідної застави (вашого авто), може видати більшу суму без поручителів і підтверджень. І зробити це дуже швидко: протягом години.

Параметри

МФО

Банк

Автоломбард

На підставі чого працює організаціяЛіцензіяЛіцензіяЛіцензія
Пакет документів для видачі грошейПаспорт
ІНН
Паспорт
ІНН
Довідка про доходи
Паспорт
ІПН
Документи на автомобіль
Яку інформацію про клієнта запитуютьТільки особисті даніКредитна історія, мета отримання кредиту, рівень доходівТільки особисті дані
Чи складається договірНе завждиОбов'язковоНе у всіх ломбардах
Процентна ставка0,36-3% в день10-48% річних1,9-9% в місяць
Чи можлива відстрочка виплатДаНіНі
Чи є програми лояльностіТак, відсотки можуть бути знижені, особливо для новачківНіНі
Які заходи вживаються при несплаті боргуНараховується відчутний штрафНараховується пеня (невеликі суми)Автомобіль через 1-2 місяці після прострочення переходить у власність ломбарду.
В якій ситуації зручно звернутися в організаціюЯкщо швидко потрібна невелика сума або кредитна історія не зовсім влаштовує, є адміністративні порушення. Головне – якомога швидше повернути борг.Якщо потрібна велика сума, є постійна робота, і не влаштовує завищена річна ставкаЯкщо можете обійтися без автомобіля і є впевненість у швидкому розрахунку з ломбардом. Більше року користуватися таким кредитом не варто: занадто велика буде переплата.

Які документи та договори використовуються в автоломбардах в Україні в 2022 році

Автоломбард не може функціонувати так само, як звичайний ломбард та приймати дрібні речі. Автоломбард працює з майном, що має офіційну реєстрацію. Він повинен коректно оцінити вартість автомобіля, мати велику парковку для довгого зберігання транспорту. Які потрібні документи, щоб отримати гроші під заставу авто?

 • Паспорт громадянина України
 • ІНН
 • Паспорт автомобіля
 • Свідоцтво про реєстрацію ТЗ
 • Генеральна довіреність, якщо така є.

Техпаспорт і свідоцтво про реєстрацію автомобіля залишаються разом з ним у розпорядженні ломбарду. Крім того, в генеральній довіреності власник автомобіля повинен вказати, що дозволяє закладати або продати машину. Крім цього, надаються всі ключі з брелоками.

як отримати кредит під заставу авто - фото

Особливості оформлення угоди та умови застави

Процедура видачі кредиту проходить за простою схемою:

 1. Огляд транспортного засобу, визначення його стану і приблизної суми позики, уточнення його історії.
 2. Опечатування техніки і відправка на цілодобово парковку
 3. Оформлення заставного листа, складання договору про прийом-передачі автомобіля і підписання його обома сторонами
 4. Видача кредиту за результатами оцінки.

Які умови застави?

Автоломбарди видають на руки зазвичай 70-85% від реальної вартості автомобіля. А відсотки нараховуються, починаючи від 1,9% і доходять до 8% в місяць. Все залежить:

 • від року випуску автомобіля і марки. За старе побите авто великих грошей не отримаєш. Так само і за раритетне або рідкісне авто. Найвище оцінюється машина на ходу, якою дійсно користуються.
 • від терміну, на який ви оформляєте заставу. Чим менше термін, тим менше і відсотки.
 • від виду кредиту. Якщо ви бажаєте їздити на машині і далі, доведеться виплачувати 7-8% відсотків від суми в місяць, а не 3-4%.

Всі ці умови прописуються в кредитному договорі, в тому числі і термін повернення позички. Їх потрібно повернути відразу в повному обсязі, а не по частинах. Тоді нотаріус зніме арешт з автомобіля, і власнику повернуться техпаспорт і ключі.

Що буде в разі несплати в 2022 році?

Якщо позичальник не може повернути всю суму кредиту в строк, можливе переоформлення договору, зі збільшенням строку виплати. Якщо ж він свідомо ухиляється від покриття боргу, автоломбард отримує право реалізувати заставу. Тобто продати автомобіль позичальника і повернути собі видану позику. Це може зробити і сам власник: продавши машину, повернути борг ломбарду, а залишок від продажу залишити собі.

Переваги отримання кредиту в ломбарді

Ломбарди вже престали сприйматися, як шахрайські точки, які мріють залишити клієнта без цінного майна. Але ми вже знаємо, як працюють автоломбарди. Вони підпорядковуються державному закону і працюють за ліцензією. Вони зацікавлені в чесній угоді і прозорих відносинах з клієнтами. Тому автоломбарди відвідують зараз навіть бізнесмени, адже їм часто терміново бувають потрібні великі суми. Які ще є переваги автоломбарду?

 • Швидкість оформлення договору і видачі грошей
 • Мінімальна кількість документів
 • Сума видається не маленька;
 • Кредитна історія і місце прописки не важливі;
 • Можливість користуватися машиною, а не залишати її на стоянці.

Фінансова організація MegaCredit пропонує ще більш вигідні умови:

  • Низькі процентні ставки: від 1,9% до 5,9%;
  • При оформленні договору не потрібна згода чоловіка(жінки) для застави авто;
  • Індивідуальний підхід до клієнта: всі ситуації різні, і цілком можлива виплата по частинах, безкоштовне продовження договору, мінімальні одноразові витрати при відкритті кредиту, пільгові дні і ін.

Таким чином, маючи машину, не потрібно думати, як отримати кредит під заставу. Автомобіль виручить, ставши джерелом швидких грошей. Якщо ви також швидко зможете погасити свій борг, ризики будуть мінімальні.

Взяти кредит під заставу авто в Києві можна в MegaCredit, ознайомившись з усіма деталями на сайті.

Кредит під заставу авто в Одесі можна взяти на сайті за посиланням, попередньо ознайомившись з деталями.

MegaCredit Автоломбард

Контакти

м. Київ, вул. Туполєва, 1Б

ПН-ПТ: 10:00-19:00

СБ-НД: вихідний

Хочете ми пояснимо як проїхати?

Мова сайту