Несподіваний дзвінок з банку. Вимога оплати кредиту, оформленого на ваше ім'я. Попередження і загрози. У цих ситуаціях приємного мало, але виникають вони досить часто із-за того, що ринок кредитування постійно розширюється, а процедура оформлення кредиту стає все більш легкій, короткій і з мінімальною кількістю документів.
Якщо ви зараз перебуваєте в подібній ситуації, то вихід з неї є. Убезпечити себе і близьких від кредитного шахрайства заздалегідь – теж необхідно. Розберемо злочинну схему, дізнаємося, куди звертатися за допомогою і як захистити свої особисті дані.
Варіантів може бути кілька:
Як шахраї можуть оформити кредит | Життєва ситуація | Злочинна схема |
---|---|---|
За фальшивим паспортом | Ви втратили паспорт або він був у вас вкрадений | Ваша фотографія переклеюється або підбирається людина, схожа на вас зовні (ця схема використовується все рідше) |
По ксерокопії паспорта | Ви залишили паспорт в заставу (наприклад, в пункті прокату дитячих електромобілів). Підписали документ, що вимагає вашої згоди на обробку персональних даних, але не звернули на це уваги. | Ксерокопія надається співробітнику банку, який «закриває очі» на те, що позичальник несхожий на себе на фото. Як правило, це спільник шахраїв, ненадовго затримується в банку. |
По банківській карті | У вас вкрали кредитну картку разом з телефоном | Кредит досить швидко оформляється онлайн, і гроші відразу переводяться на рахунки злочинців. |
Важливо: ніколи не піддавайтеся на претензії і загрози і не виплачуйте фальшивий кредит! Навіть якщо це мікропозик у розмірі 1000 гривень.
Однак ігнорування вимог банку теж не піде вам на користь. Якщо кредитор (банк) не зможе вийти з вами зв'язок, він подасть в суд. Тоді замість відповідей на дзвінки кредитора ви повинні будете захищати себе в суді. Тому потрібно якомога швидше довести банку, що ви не боржник, хоча за документами виходить саме так.
Насамперед необхідний особистий візит в банк, який вимагає від вас виплат за нібито ваш кредит. Поясніть ситуацію і попросіть надати вам документи, що підтверджують незаконного оформлення кредиту: копію заяви та копію кредитного контракту.
Переконавшись в тому, що всі особисті дані дійсно ваші, пишіть заяву в банк. У ній має бути прохання про проведення розслідування та виявлення шахрайства з кредитами. Банк, що дорожить своєю репутацією, обов'язково піде вам назустріч.
Якщо особисто відвідати банк ви не можете, надсилайте рекомендований лист на юридичну адресу банку, зберігши талон про оплату послуги.
Важливо: якщо кредит був оформлений онлайн, то в даному випадку паперового договору у банку не буде. Роль вашого підпису грає СМС-код підтвердження, що прийшов на телефон. Тому в нагоді роздруківка повідомлень, замовлена у мобільного оператора.
В поліції потрібно написати заяву про факт шахрайства і прикласти до нього документи, отримані з банку чи МФО. Після встановлення факту шахрайства, поліція порушить кримінальну справу. Але визнати кредит недійсним може тільки суд.
Якщо ви втратили паспорт, і здогадайтеся, що швидше за все це і призвело до оформлення на вас кредиту, не зайвим буде заявити в поліцію про крадіжку паспорта і взяти талон-повідомлення про прийняття заяви.
Після зняття з вас звинувачень, можна звернутися в УБКІ, щоб незаконний запис був видалений з вашого кредитного досьє.
На це може бути кілька причин:
Паспорт завжди представляє інтерес для зловмисника. З його допомогою відбувається більшість операцій в повсякденному житті. Тому, щоб не провокувати шахрайство у сфері кредитування, потрібно уважно ставитися до свого паспорту:
При найменшій підозрі на незаконне використання ваших особистих даних, перевірте свою кредитну історію. Зробіть запит в УБКІ з проханням надати кредитний звіт. В ньому є вся інформація: скільки на вас оформлено кредитів, які їх надали і в якому розмірі. Якщо ви виявите заявку, подану не вами, терміново звертайтеся до відповідної кредитної організації і дійте за інструкцією, наведеною вище.
Багато людей, на жаль, вже не задаються питанням, чи можна оформити кредит по копії паспорта. Вони на своєму сумному досвіді переконалися, що це можливо.
м. Київ, ул. Туполєва, 1Б
ПН-ПТ: 10:00-19:00
info@megacredit.com.ua
+38 097 902 54 67
+38 073 043 14 39
+38 099 373 05 48
м. Київ, ул. Туполєва, 1Б
ПН-ПТ: 10:00-19:00
СБ-НД: вихідний
info@megacredit.com.ua
Коментарі