Відправити заявку Дзвонити
Київ
ua
ru
ua
097 902-54-67
Головна
Блог
Що робити, якщо шахраї оформили на вас кредит?

Що робити, якщо шахраї оформили на вас кредит?


Що робити, якщо шахраї оформили на вас кредит?

Несподіваний дзвінок з банку. Вимога оплати кредиту, оформленого на ваше ім'я. Попередження і загрози. У цих ситуаціях приємного мало, але виникають вони досить часто із-за того, що ринок кредитування постійно розширюється, а процедура оформлення кредиту стає все більш легкій, короткій і з мінімальною кількістю документів.

Якщо ви зараз перебуваєте в подібній ситуації, то вихід з неї є. Убезпечити себе і близьких від кредитного шахрайства заздалегідь – теж необхідно. Розберемо злочинну схему, дізнаємося, куди звертатися за допомогою і як захистити свої особисті дані.

Яка схема роботи кредитних шахраїв в 2022 році

Варіантів в 2022 році може бути кілька:

Як шахраї можуть оформити кредитЖиттєва ситуаціяЗлочинна схема
За фальшивим паспортомВи втратили паспорт або він був у вас вкраденийВаша фотографія переклеюється або підбирається людина, схожа на вас зовні (ця схема використовується все рідше)
По ксерокопії паспорта Ви залишили паспорт в заставу (наприклад, в пункті прокату дитячих електромобілів). Підписали документ, що вимагає вашої згоди на обробку персональних даних, але не звернули на це уваги.Ксерокопія надається співробітнику банку, який «закриває очі» на те, що позичальник несхожий на себе на фото. Як правило, це спільник шахраїв, ненадовго затримується в банку.
По банківській картіУ вас вкрали кредитну картку разом з телефономКредит досить швидко оформляється онлайн, і гроші відразу переводяться на рахунки злочинців.

Важливо: ніколи не піддавайтеся на претензії і загрози і не виплачуйте фальшивий кредит! Навіть якщо це мікропозик у розмірі 1000 гривень.

Однак ігнорування вимог банку теж не піде вам на користь. Якщо кредитор (банк) не зможе вийти з вами зв'язок, він подасть в суд. Тоді замість відповідей на дзвінки кредитора ви повинні будете захищати себе в суді. Тому потрібно якомога швидше довести банку, що ви не боржник, хоча за документами виходить саме так.

кредитне шахрайство

Куди звертатися у разі кредитного шахрайства в Україні

 1. З'ясовуємо ситуацію на місці.

  Насамперед необхідний особистий візит в банк, який вимагає від вас виплат за нібито ваш кредит. Поясніть ситуацію і попросіть надати вам документи, що підтверджують незаконного оформлення кредиту: копію заяви та копію кредитного контракту.

  Переконавшись в тому, що всі особисті дані дійсно ваші, пишіть заяву в банк. У ній має бути прохання про проведення розслідування та виявлення шахрайства з кредитами. Банк, що дорожить своєю репутацією, обов'язково піде вам назустріч.

  Якщо особисто відвідати банк ви не можете, надсилайте рекомендований лист на юридичну адресу банку, зберігши талон про оплату послуги.

  Важливо: якщо кредит був оформлений онлайн, то в даному випадку паперового договору у банку не буде. Роль вашого підпису грає СМС-код підтвердження, що прийшов на телефон. Тому в нагоді роздруківка повідомлень, замовлена у мобільного оператора.

 2. Звертаємося в поліцію і суд.

  В поліції потрібно написати заяву про факт шахрайства і прикласти до нього документи, отримані з банку чи МФО. Після встановлення факту шахрайства, поліція порушить кримінальну справу. Але визнати кредит недійсним може тільки суд.

  Якщо ви втратили паспорт, і здогадайтеся, що швидше за все це і призвело до оформлення на вас кредиту, не зайвим буде заявити в поліцію про крадіжку паспорта і взяти талон-повідомлення про прийняття заяви.

 3. Оновлюємо кредитну історію.

  Після зняття з вас звинувачень, можна звернутися в УБКІ, щоб незаконний запис був видалений з вашого кредитного досьє.

шахраї незаконно оформляють кредит

Як і чому персональні дані потрапляють у відкритий доступ

На це може бути кілька причин:

 • Людина неуважно читає папери, які йому доводиться підписувати, і навіть не підозрює про те, що дає згоду на обробку персональних даних третіми особами.
 • Людина надає свій паспорт в тих місцях, де робити цього необов'язково: при обміні валют, у прокатних пунктах ковзанів, ледянок, машинок і т. д.
 • Людина зберігає скани документів в хмарних сховищах, з яких може відбуватися витік даних, злому облікового запису.
 • Ксерокопіями документів можуть скористатися у відділі кадрів, паспортному столі, інформаційній базі телеоператорів і навіть у тій самій фінансовій організації, що видає кредити.

Чи існують способи, як захистити себе від кредитного беззаконня в Україні

Паспорт завжди представляє інтерес для зловмисника. З його допомогою відбувається більшість операцій в повсякденному житті. Тому, щоб не провокувати шахрайство у сфері кредитування, потрібно уважно ставитися до свого паспорту:

 • Не передавати копії паспорта кому б то не було без особливої потреби. Хороший варіант – самому написати на ксерокопії примітка для його захисту. Наприклад, таке: «Додається до договору такого-то»
 • Не копіювати, не сканувати документ у незнайомих людей;
 • Фото сторінки паспорта з особистими даними має таку ж цінність, як і його ксерокс або скан.

При найменшій підозрі на незаконне використання ваших особистих даних, перевірте свою кредитну історію. Зробіть запит в УБКІ з проханням надати кредитний звіт. В ньому є вся інформація: скільки на вас оформлено кредитів, які їх надали і в якому розмірі. Якщо ви виявите заявку, подану не вами, терміново звертайтеся до відповідної кредитної організації і дійте за інструкцією, наведеною вище.

Багато людей, на жаль, вже не задаються питанням, чи можна оформити кредит по копії паспорта. Вони на своєму сумному досвіді переконалися, що це можливо.

Автоломбард в Києві MegaCredit допоможе оформити кредит під заставу авто. Ознайомившись з усіма деталями можна на сайті.

Ознайомитись з деталями видачі кредитів під заставу автомобіля можна на відповідній сторінці на сайті - Автоломбард в Одесі

MegaCredit Автоломбард

Контакти

м. Київ, вул. Туполєва, 1Б

ПН-ПТ: 10:00-19:00

СБ-НД: вихідний

Хочете ми пояснимо як проїхати?

Мова сайту