Відправити заявку Дзвонити
Київ
ua
ru
ua
097 902-54-67
Головна
Блог
Що таке споживчий кредит, плюси і мінуси

Що таке споживчий кредит, плюси і мінуси


Що таке споживчий кредит, плюси і мінуси

Що таке споживчий кредит в Україні?

Споживчий кредит – це банківський продукт, який видається фізичним особам з однією умовою: вони призначені не для бізнесу. Ці гроші можна витратити тільки на споживчі потреби: купити меблі та побутову техніку, оплатити лікування або навчання та ін.

Але споживчі кредити вже давно перекочували з банків у мікрофінансові організації та кредитні споживчі кооперативи. І зараз споживче кредитування сприймається більш широко: як всі види позик, що надаються населенню. Умови позик в МФО зазвичай сильно відрізняються від банківських кредитів. І ці умови постійно переглядаються та вдосконалюються на користь позичальників, так як конкуренція в цій сфері і попит на кредити дуже високі.

Які є види споживчих кредитів в 2022 році?

Вид кредиту

Опис кредиту

Особливості

ЦільовийБереться на конкретну покупку, і банк перераховує кошти напряму продавцю. Наприклад, в магазин меблів або навчальний заклад.Ставка зазвичай нижче, ніж у нецільового.
НецільовийБанк видає гроші, не уточнюючи, на що вони будуть витрачені.
Із забезпеченнямЗабезпечення – це застава або гарантії поручителів для оформлення кредиту.Відсотки за цим кредитом будуть нижчими.
Без забезпеченняБез застави та поручителівПри видачі невеликої суми
Короткостроковий1 місяць для МФО
1 рік для банку
Довгостроковий1 рік для МФО
Від 2 до 20 років і більше для банку
Чим більше термін, тим нижче ставка, але буває і навпаки

Основні умови та вимоги для отримання кредиту в Україні

Кожна організація висуває свої умови для співпраці. МФО і ломбарди більш лояльні щодо документів, вікових та інших обмежень. Тут достатньо тільки паспорта або заставного майна (для ломбарду). Крім того, подати заявку і отримати відповідь можна онлайн і взяти споживчий кредит без довідки про доходи.

Банки, пропонуючи онлайн-послуги, теж висувають більш жорсткі вимоги. Але вони виправдані більш низькою процентною ставкою в порівнянні з іншими фінансовими організаціями.

Позичальник повинен бути громадянином України, мати офіційне місце роботи, бути не молодше 21 і не старше 60 років.

З документів знадобляться:

  • Паспорт, ІНН;
  • Трудова книжка;
  • Довідка 2-ПДФО, що підтверджує рівень доходів;
  • Анкета-заявка на споживчий кредит.

У деяких банків обов'язковою вимогою є одноразове страхування життя і здоров'я клієнта або його заставного майна. Позичальник виплачує страхові внески, і банк в цьому випадку менше ризикує. Однак оформлення страховки все-таки має бути добровільним. У банку навряд чи вийде отримати споживчий кредит без прописки в тому ж регіоні, де розташований цей банк.

як взяти споживчий кредит - фото

Основні умови та вимоги для отримання кредиту в 2022 році

Перш, ніж взяти кредит, задайте собі кілька питань:

Чи буде у мене можливість погасити кредит?

Точно визначте, яка сума вам потрібна і на який термін. Зверніться в кілька організацій, щоб вони розрахували для вас приблизну суму, яку ви повинні будете повернути разом з відсотками. Додайте до цього можливі додаткові платежі: за страховку або випуск кредитної картки. Врахуйте майбутні витрати, разові і регулярні. Якщо платіж буде перевищувати 30% доходу на місяць, то ви ризикуєте з ним не впоратися.

Чи всі послуги по кредиту мені необхідні?

Дізнайтесь, чи включені в договір за замовчуванням різні платні послуги: кредитна карта, смс-інформування, віддалене обслуговування, послуги нотаріуса.

Чи всі умови договору мені зрозумілі?

Кожен пункт повинен бути роз'яснений, і на кожне питання має бути чітка відповідь. Зверніть особливу увагу на кілька пунктів:

  • Який графік платежів: чи зможете ви погашати їх вчасно щомісяця;
  • Чи можна достроково погашати кредит або розірвати договір?
  • Як нараховується штраф за кожен день прострочення?
  • Як будуть використовуватися особисті дані?
  • Чи можливе порушення прав (вимог)?

Цей пункт означає, що банк може передати стягнення з вас боргу іншим організаціям. Якщо заборонити поступку прав, то умови кредитування для вас теж можуть змінитися.

Важливо: договір можна не підписувати відразу. Є правило, за яким вам дається 5 днів на обмірковування пропозиції, і банк не може в цей час змінювати індивідуальні умови договору. Використовуйте цю можливість, щоб ознайомитися з пропозиціями інших кредиторів. Знайти відповідне рішення можна, навіть якщо потрібен споживчий кредит без офіційної роботи.

Умови надання кредиту від фінансової компанії Мега Кредит

Фінансова організація MegaCredit видає споживчий кредит під заставу майна, а саме автомобіля або іншого рухомого майна. Машина може дійсно виручити, адже вона об'єктивно оцінюється, і виданої суми вистачає не тільки на побутову техніку. Крім того, нерідко в сім'ї є кілька автомобілів, і це не так відчутно, якщо один з них закладено.

На яких умовах можна оформити споживчий кредит в автоломбарді МегаКредит

Опис

Нюанси

Відсоткова ставка(не змінюється)Від 1,9% до 6,5% в місяцьВідсоток вище, якщо автомобіль залишається у клієнта
Термін кредитуванняВід 2 місяців до 12 місяцівЄ право пролонгації (продовження). Чим менше термін кредитування, тим менше переплати.
Вид кредитуванняАвто залишається на парковці;
Клієнт продовжує користуватися автомобілем.
Споживчий кредит без довідок і поручителів
Сума кредитуВід 65% до 80% від вартості транспортуЗалежить від того, де знаходиться автомобіль
Необхідні документиПаспорт, ІНН, техпаспорт, генеральна довіреність, якщо їздите по нійЗгода чоловіка/дружини не потрібна, якщо автомобіль куплений не в шлюбі
Штрафні санкціїНараховуються, починаючи з четвертого дня прострочення. 3 перших робочих дні вважаються пільговими.Можливе продовження пільгового періоду при повідомленні клієнтом заздалегідь.

Взяти кредит під заставу авто в Києві можна в MegaCredit, ознайомившись з усіма деталями на сайті.

Кредит під заставу авто в Одесі можна взяти на сайті за посиланням, попередньо ознайомившись з деталями.

MegaCredit Автоломбард

Контакти

м. Київ, вул. Туполєва, 1Б

ПН-ПТ: 10:00-19:00

СБ-НД: вихідний

Хочете ми пояснимо як проїхати?

Мова сайту