Відправити заявку Дзвонити
Київ
ua
ru
ua
097 902-54-67
Головна
Блог
Договір застави автомобіля: на що звернути увагу?

Договір застави автомобіля: на що звернути увагу?

Договір застави автомобіля: на що звернути увагу?

Договір застави автомобіля – один з тих документів, до підписання яких необхідно поставитися надзвичайно уважно. У більшості випадків основний текст такої угоди заздалегідь складається фахівцями кредитора. Позичальнику пропонується лише ознайомитися з існуючим варіантом і підтвердити свою згоду з наданими умовами проведення угоди або ж звернутися до іншого кредитора, якщо зазначені в договорі пункти з тих чи інших причин позичальника не влаштують.

У наші дні комерційні організації, що  надають гроші в борг під заставу автомобіля, прагнуть скласти такі договори, які задовольнять інтереси обох приймаючих участь в їх підписанні сторін. Тільки такий підхід є гранично чесним по відношенню до позичальника і в той же час не обмежує інтереси кредитора.

Однак, незважаючи на лояльну політику численних комерційних структур, кожен клієнт цих організацій повинен уважно читати пропонований йому договір, вивчати всі його умови і тільки потім ставити свій підпис у зазначеному представниками кредиторів місці. Такий підхід дозволить детально опанувати інформацією про права та обов’язки сторін, а також виключить можливе нерозуміння тих чи інших умов угоди в той час, коли послуга кредитування під заставу авто вже знайде юридичну силу.

Отже, на що ж звернути увагу, перш ніж підписати договір позики із заставою автомобіля? Безумовно, слід вивчити всі пункти договору без жодного винятку. При цьому окремого розгляду вимагають такі умови:

  • Точність прописаних в договорі даних кредитора і позичальника. Так, в документі з боку автоломбарду повинні бути вказані такі параметри: назва комерційної організації, її юридична адреса, а також прізвище і ініціали того представника компанії, чий підпис стоїть в договорі. Від позичальника вимагається надання паспортних даних – ПІБ і місця реєстрації. Окремим пунктом, вартим пильної уваги обох сторін угоди, є розділ, в якому прописана детальна інформацію про предмет застави. У договорі повинні бути вказані марка авто, опис його технічного стану, виявлені особливості і дефекти, а також оціночна вартість вищезгаданого транспортного засобу.
  • Порядок нарахування і сплати відсотків. Цей пункт дуже важливий, так як його уважне вивчення допоможе позичальникові заощадити фінансові кошти. У більшості випадків автоломбард встановлює щоденне нарахування відсотків. Такий підхід цілком влаштовує як позичальника, так і кредитора. Причина проста: автоломбард отримує гроші за кожен день надання кредиту, клієнт – аналогічно, платить лише за фактичні дні користування послугою. Що стосується необхідності оплати відсотків, то тут існує кілька стандартних варіантів: оплата по факту закриття угоди, в перший або останній день кожного місяця або ж щомісячна оплата в день укладення договору. Безумовно, бувають і інші розклади, але це, скоріше, виняток, ніж правило.
  • Процентна ставка є фіксованою величиною і після підписання договору може бути змінена тільки за взаємною згодою сторін.
  • Штрафні санкції. У разі порушення позичальником умов угоди (особливо при несвоєчасній оплаті відсотків) кредитор може накладати на нього штрафні санкції, якщо такий варіант передбачений одним з пунктів укладеного договору. Тому заздалегідь варто вивчити умови, при яких можуть бути нараховані штрафи. Адже переплати позичальника потрібні в останню чергу. Також варто пам’ятати про можливість наявності в угоді умови про примусову позасудову реалізацію транспортного засобу в разі тривалого невиконання клієнтом автоломбарду своїх зобов’язань.
  • Валюта угоди. У наш час цей параметр особливо актуальний. Договір позики грошових коштів під заставу автомобіля може мати на увазі розрахунки в національній валюті країни або у вільно конвертованих іноземних валютах, наприклад, в доларах США або Євро. Тому в разі можливості вибору рекомендується віддати перевагу більш стабільної грошової одиниці, адже при підвищенні курсу обраної валюти фактична вартість боргу зростатиме, що позичальникові вигоди не принесе

Договір про отримання позики під заставу авто складається у двох примірниках, один з яких залишається у представників автоломбарду, а другий – передається клієнту організації. Таким чином, кожна зі сторін отримує підтвердження укладення угоди і може звірятися з її умовами в будь-який момент.

Попереднє вивчення всіх пунктів договору дозволить запобігти виникненню спірних ситуацій в майбутньому і в повній мірі відчути всі переваги послуги  кредитування під заставу автомобіля.

MegaCredit Автоломбард

Контакти

м. Київ, вул. Туполєва, 1Б

ПН-ПТ: 10:00-19:00

СБ-НД: вихідний

Хочете ми пояснимо як проїхати?

Мова сайту