Відправити заявку Дзвонити
Київ
ua
ru
ua
097 902-54-67
Головна
Блог
Як правильно писати розписку

Як правильно писати розписку


Як правильно писати розписку

Коли йдете за кредитом в банк або мікрофінансову організацію, там складається кредитний договір, що підтверджує законність угоди. А якщо берете в борг гроші у фізичної особи - потрібно обов'язково оформити розписку. Що таке розписка і як її писати?

Зазвичай рідко замислюєшся, як писати розписку на гроші, якщо сума боргу невелика і передбачається відразу повернути її з зарплати. Але якщо потрібні кошти на довгострокові цілі - саме правильно складена розписка гарантуватиме:

 • Що з вас не вимагатимуть зайвих грошей;
 • Не скоротять терміни виплати боргу;
 • Не повісять на вас чужий кредит;

Розписка  —   це документ, який підтверджує факт отримання грошей або якогось іншого майна. Розписки використовуються при оплаті послуг або товарів, при передачі іншій людині свого майна на збереження. 

Але нас цікавить саме боргова розписка, що підтверджує факт отримання грошових коштів від позикодавця. Вона має юридичну силу і в разі судових розглядів є важливим доказом. Але, на жаль, іноді буває і так, що всі надії на розписку не виправдовуються, і вона раптом з офіційного документа перетворюється в простий папірець. Чому? Тому що в її оформленні допускаються наступні помилки:

Які дані вказуютьсяПоширені помилки Як правильно писати розписку
Особисті дані та паспортні даніВказувати тільки ПІБ кредитора і боржникаКрім ПІБ потрібні: дати народження, місце реєстрації, номер паспорта та назва організації, що видала паспорт
Факт отримання грошей“Я домовився про позику грошової суми у розмірі 30000 грн”  Ця фраза не доводить, що гроші були отримані “Я отримав в якості позики 30000 грн”
Мета отримання, термін і умови повернення грошей“Я отримав 30000 грн”“Я отримав в якості позики 30000 грн під 15% річних. Зобов'язуюся повернути борг з відсотками — до 15.11.2019 ”
Зовнішній вигляд розпискиЄ виправлення в тексті, що змушує сумніватися в достовірності інформаціїДокумент повинен бути написаний без помилок і виправлень, бажано від руки.

Чи має розписка юридичну силу в Україні в 2022 році

Будь-яка розписка — і завірена нотаріусом, та не завірена, має повну юридичну силу. Але за однієї умови: якщо вона складена правильно і містить точні дані про те, хто, кому і на яких умовах надав позику. 

Запевнивши розписку у нотаріуса, обидві сторони можуть бути впевнені в тому, що вона містить всю необхідну достовірну інформацію. Крім того, за допомогою офіційної розписки, на відміну від звичайної, буде легше довести її достовірність і встановити авторство на основі почерку, якщо справа дійде до суду. 

Як правильно скласти боргову розписку

Ми вже з'ясували, що найменша неточність або недостатні дані при складанні розписки можуть позбавити її юридичної сили і зіграти як проти кредитора, так і проти позичальника. 

що таке розписка і як її писати

Отже, розберемо, як правильно писати розписку про отримання грошей, і які дані повинні бути вказані в ній обов'язково? 

 1. Особисті та паспортні дані. ПІБ повністю позичальника і позикодавця, їх дати народження та ІПН, номер і серія паспорта, місце реєстрації та місце проживання. 
 2. Сума боргу в цифрах і прописом. Так її важко буде виправити. 

Важливо: якщо гроші видаються не в гривнях, а в іноземній валюті, потрібно прописати, за яким курсом буде здійснюватися повернення грошей. 

 1. Відсотки, під які видається сума. 
 2. Факт дійсного отримання  грошей. Обов'язково повинна бути записана приблизно така фраза“мною була отримана в борг сума в розмірі ХХХ грн ”
 3. Точна дата повернення грошей. З цієї дати і піде відлік штрафів, якщо борг не буде повернуто вчасно. 

Важливо: сума до повернення разом з відсотками теж повинна бути точно вказана. 

 1. Дата складання розписки, підпис позичальника з розшифровкою. 

Приклад боргової розписки

Якщо вам вже доводилося шукати інформацію про те, як писати розписку про отримання грошей, зразок на різних сайтах може бути абсолютно не подібним. Вся справа в тому, що строгих вимог не існує. Її пишуть у вільній формі, комбінуючи перераховані вище обов'язкові пункти на свій розсуд. Ось приблизний варіант. 

 

Розписка

 
Я Сліпак Ігор Богданович, 15.11. 1983, паспорт НВ 123456, виданий 8 серпня 2009 року, Святошинським РУ ГУ МВС України в місті Києві, прописаний – м.Київ, вул. Біличанського, д. 23, кв. 30, ідентифікаційний код 0987424321, беру в борг у громадянина Радченко Костянтина Васильовича, 27.01.1970, паспорт НС 148923, виданий 30 квітня 1982 року, Дарницьким РВ ГУМВС міста Києва, прописаний – м.Київ, вул. Гоголівська, д. 29, кв. 27, ідентифікаційний код 3675939402 – 80000 гривень (вісімдесят тисяч гривень) терміном на 1 (один) рік під 17% річних. 

Гроші були мною отримані в повному обсязі при підписанні розписки.

Зобов'язуюсь повернути борг у розмірі 93600 (дев'яносто три тисячі шістсот гривень) до 20.02.2019 р.

Сліпак Ігор Богданович(підпис позичальника
 20 Лютого 2018 г. 

м.Київ

як писати розписку

На що варто звернути увагу. Особливості розписки

 • При написанні розписки присутність свідків необов'язково. Але якщо вони у вас будуть, впишіть їх паспортні дані і попросіть розписатися. 
 • Як писати розписку краще: від руки або набрати на комп'ютері?

Надруковані зразки зручно заповнити і роздрукувати і тільки в кінці поставити підпис від руки. Так ви застрахуєте себе від помилок. Але все-таки рукописний документ краще. Його справжність легше довести.

 • Якщо в розписці немає дати повернення боргу, роблять наступним чином: кредитор повинен пред'явити позичальникові вимогу про сплату в письмовому вигляді. І тоді гроші повинні бути повернуті протягом 30 днів з дати, зазначеної у вимозі. 
 • Розписка дійсна тільки протягом 3 років.
 • Розписка зберігається у людини, яка видала гроші, тобто кредитора. Якщо борг погашається (неважливо, повністю або частково), кредитор може зробити запис про це на розписці і повернути її позичальникові або зафіксувати факт повернення грошей на окремому аркуші. 

Таким чином, навіть без кредитних договорів можна убезпечити себе від можливих неприємностей, заздалегідь вивчивши всі тонкощі процесу.

Взяти кредит під заставу авто в Києві можна в MegaCredit, ознайомившись з усіма деталями на сайті.

Кредит під заставу авто в Одесі можна взяти на сайті за посиланням, попередньо ознайомившись з деталями.

MegaCredit Автоломбард

Контакти

м. Київ, вул. Туполєва, 1Б

ПН-ПТ: 10:00-19:00

СБ-НД: вихідний

Хочете ми пояснимо як проїхати?

Мова сайту