Відправити заявку Дзвонити
Київ
ua
ru
ua
097 902-54-67
Головна
Блог
Мікрофінансові організації (МФО) – що це?

Мікрофінансові організації (МФО) – що це?


Мікрофінансові організації (МФО) – що це?

Взяти в борг 1000 гривень, а через 2 тижні, отримавши зарплату, повернути 1001? Саме такі привабливі умови пропонують мікрофінансові організації. МФО – це небанківські організації, які працюють у сфері PDL (payday loans) – позики до зарплати.

Пропонуючи гроші в борг, вони не вимагають великого пакету документів, застав, поручителів. Швидко схвалюють позику, повертати яку потрібно буде теж в короткі терміни, виявляють лояльність до категорій населення з низькою платоспроможністю: пенсіонерам, безробітним студентам.

Тому цілком логічно, якщо за таке комфортне обслуговування МФО зажадає повернення грошей з високими відсотками. Втім, можна розраховувати і на ставку 0,01% або навіть 0%, але тільки якщо ви будете визнані постійним, надійним клієнтом.

Ким контролюються МФО, чи можна їм довіряти, які основні переваги і недоліки, і як користуватися умовами їх з вигодою для себе, розглянуто в статті.

Які бувають мікрофінансові організації в Україні, як вибрати в 2022 році

Всі МФОза формою надання позики діляться на 2 групи:

1. Обслуговуючі повністю онлайн.

При схваленні заявки, гроші зараховуються на банківську карту.Сканування паспорта та ІПН здійснюється зазвичай за бажанням клієнта. Деякі компанії просять обов'язкове фото для особистого кабінету або фото з паспортом в руці. Крім особистих даних, вказується ще й інформація про місце роботи. Можуть знадобитися номери робочих телефонів для підтвердження.

Якщо у клієнтів виникають додаткові питання, на сайті можна проконсультуватися з оператором по телефону. Багато компаній передбачили і онлайн-чати, але на практиці вони не дуже зручні, зворотний зв'язок неякісний.

2. Поєднують онлайн і оффлайн сервіси.

Оформити заявку можна на сайті, а отримати гроші – при особистому відвідуванні, в офісі.

За розміром суми позики МФО бувають:

1. Надають максимум 10 тис гривень без застави.

2. Кредитують на суму від 50 до 100 тис гривень, під заставу майна.

При виборі мікрофінансової організації (а їх в Україні вже близько 700), головне – співпрацювати з перевіреній організацією з хорошими відгуками. Як визначити надійність компанії, якщо ви вперше берете позику і ще не дізналися на практиці, що таке МФО?

    • Мікрофінансові організації в Україні реєструються та отримують індивідуальний номер у Держреєстрі юридичних осіб та підприємців, а крім того, у реєстрі фінансових установ. На сайті надійної компанії потенційний клієнт обов'язково цей номер побачить.
    • Недбале і незручне оформлення сайту, некомпетентні консультанти, які не можуть відповісти на питання або видають занадто багато зайвої інформації, – привід відразу звернутися до іншої МФО.
    • Незайвим буде перевірити наявність фінзвітності на сайті, почитати відгуки, оцінити активність компанії в соцмережах.

Чому МФО може відмовити у видачі коштів.

Паспортні дані та ІПН, введені в анкету клієнтом, запускають процес кредитного скорингу. Цей сервіс перевіряє достовірність даних, що оцінює кредитну історію і фінансове становище людини, зв'язуючись з бюро кредитних історій. Потім, на основі аналізу всієї інформації, приймається рішення про видачу позики. Весь процес йде дуже швидко і займає від 5 до 30 хвилин.

У деяких випадках організація відмовляє у позиці. Відбувається це найчастіше з наступних причин:

  • Якщо ще не погашений попередній борг у цій же компанії;
  • Якщо виплати минулих позик були прострочені;
  • В анкеті вказана інформація, що не відповідає дійсності;
  • Не влаштувала кредитна історія або розмір доходів (але це буває рідко).

Відмінності мікрофінансових організацій, банків і ломбардів.

МФОБанкЛомбард
Документ, що підтверджує законну діяльністьЛіцензіяЛіцензіяЛіцензія
Які документи потрібні для видачі грошейПаспорт, ІПНПаспорт, ІПН, довідка про доходиПаспорт+застава
Яка інформація про клієнта важливаТільки особисті даніКредитна історія, мета отримання кредиту, рівень доходівТільки особисті дані
Можливість відстрочки виплатТакНіНі<td >
Чи потрібна заставаТак, якщо сума позики більше 50тис гривеньТак, якщо сума кредиту більше 500 тис гривеньПотрібен в будь-якому випадку. Оцінюється нижче ринкової вартості
Чи є акції для постійних клієнтівТак,відсотки можуть бути знижені в 2 рази. Вигідні умови для новачківНіНі
Що буде при несплаті боргуНараховується значний штрафНараховуються невеликі пеніЗаставне майно через місяць після прострочення переходить у власність ломбарду
В якій ситуації зручно звернутися в організаціюЯкщо швидко потрібна невелика сума або кредитна історія не зовсім влаштовує, є адміністративні порушення.Швидко повернувши борг, великої переплати не будеЯкщо потрібна велика сума, є стабільний дохід, і не хочеться переплачувати із завищеною річною ставкоюЯкщо не шкода цінного майна і є впевненість у швидкому розрахунку з ломбардом
Переваги та недоліки МФО

Переваги та недоліки МФО

Кожна мікрофінансова організація України працює під контролем Національного Банку України. Підпорядковується закону "Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг» та нормам цивільного законодавства. Закон «Про електронну комерцію» регулюють діяльність онлайн-позичальників.

Компанії роблять ставку на максимальний комфорт і лояльність до клієнта. При всіх плюсах, вони володіють і недоліками, які потрібно враховувати, захищаючи себе від неприємних сюрпризів

ПеревагиНедоліки
Швидко розглядаються заявкиВисока процентна ставка
Послуги доступні цілодобово, онлайнРизик звернення до нелегальної організації
В складній ситуації можуть робити поступки, якщо домовитися заздалегідьПри простроченнях у справу вступають колектори< /td>
Потрібні тільки паспорт та ІПНВеликі штрафи за вчасно не повернутий борг
Кредитна історія практично не враховуєтьсяЛегкі гроші формують залежність

Щоб не виникло цієї самої залежності, і не довелося застрявати в борговій ямі, звертатися до МФО потрібно не за красивим життям, а в разі крайньої необхідності.

Автоломбард в Києві MegaCredit допоможе оформити кредит під заставу авто. Ознайомившись з усіма деталями можна на сайті.

Ознайомитись з деталями видачі кредитів під заставу автомобіля можна на відповідній сторінці на сайті - Автоломбард в Одесі

MegaCredit Автоломбард

Контакти

м. Київ, вул. Туполєва, 1Б

ПН-ПТ: 10:00-19:00

СБ-НД: вихідний

Хочете ми пояснимо як проїхати?

Мова сайту