Відправити заявку Дзвонити
Київ
ua
ru
ua
097 902-54-67
Головна
Блог
Як правильно оцінити вартість автомобіля

Як правильно оцінити вартість автомобіля


Як правильно оцінити вартість автомобіля
Оцінка вартості автомобіля

Коли виникає необхідність у продажі машини, виникає питання - Як оцінити вартість авто? Єдиної системи визначення точної ціни вживаного ТЗ ще не придумано, в душі кожному власнику хочеться виставити суму побільше, перекупники день за днем псують йому настрій, переконуючи, що машина "розвалюється на очах і коштує копійки"... вибратися із замкнутого кола і провести вдалу угоду можна декількома способами.

Оцінка вартості автомобіля в Україні з пробігом буває потрібною не тільки перед продажем:

  • Без уточнення вартості ТЗ жоден банк не видасть кредит і ні один ломбард не дозволить закласти його;
  • Перед внесенням машини до статутного капіталу або включенням до списку майна компанії теж доведеться з'ясовувати, скільки вона коштує;
  • Оренда з викупом - ще один випадок, коли раніше і новому власнику знадобиться точна ціна авто;
  • При розгляді справи (наприклад, майнового спору) суддя може зажадати назвати і обґрунтувати вартість ТЗ;
  • При нанесенні збитку, попаданні в ДТП і зіткненні з різними страховими випадками власники теж цікавляться тим, як оцінити машину правильно.
Як оцінити вартість автомобіля

Критерії оцінки вартості автомобіля

Головні фактори, які вплинуть на ціну, такі:

  • Рік виробництва машини, марка, модель, пробіг;
  • Характеристики двигуна: об'єм, потужність, різновид;
  • Характеристики КПП;
  • Вид кузова і його стан;
  • Додаткові опції: вид аудіосистеми, наявність системи клімат-контролю, клас матеріалів, якими оброблений салон, наявність підігріву сидінь.

Крім того, вплинуть на вартість умови експлуатації ТЗ - клімат місцевості, в якій його експлуатували, їзда по міським або сільським дорогам.

Визначити вартість автомобіля можна за оцінками, які фахівець (або онлайн-ресурс, що дозволяє розраховувати приблизну суму автоматично) поставить по кожному з пунктів. Вузли та опції можуть бути у відмінному або хорошому стані, бути задовільними (придатними для подальшої експлуатації), що підлягають або не підлягають ремонту. Підсумкова сума збільшиться, якщо під час ремонту машини непридатні запчастини були замінені на оригінальні.

Оцінка за допомогою алгоритмів і формул

<p >Для власників, які цікавляться тим, як оцінити машину для продажу або інших цілей, була придумана така формула:

Знос_ТЗ = ([зніс_по_пробігу] х [пробіг_по_факту_на_день_оцінки] х [старіння_ТЗ_по_терміну_використання] х [термін_використання_по_факту]) х [зніс_з_врахуванням_клімату] х [зніс_з_врахуванням_екології] х [зніс_по_типу_регіону].

Значення коефіцієнтів будуть змінюватись в залежності від оцінювача (вилка до 30% в обидві сторони), особливостей авто (один і той же пробіг для іномарки і вітчизняного продукту) і регіону проживання автовласника (кліматичні параметри).

Існують і інші алгоритми уточнення ціни авто, але цей вважається найпростішим і достовірним.

Критерії оцінки вартості автомобіля

Оцінка за допомогою експерта

Незалежна автоекспертиза - не найдешевша, але популярна послуга. Фахівці з таких компаній точно знають, як визначити вартість автомобіля з пробігом, тому що користуються діагностичним обладнанням і добре знають ринок.

Допомогою автоекспертів часто користуються при бажанні купити старий ТЗ. Продавці нерідко хитрують - намагаються нав'язати автомобіль, який побував в аварії та є небезпечним для життя, скручують пробіг, встановлюють дешеві запчастини замість оригінальних, перебивають VIN-коди. Також вони намагаються збувати "юридично брудні" (закладені, викрадені, що беруть участь в судовому розгляді) авто. Наймання автоексперта допомагає і убезпечити себе від небезпечних ситуацій, пов'язаних з покупкою машини, і зрозуміти, скільки насправді коштує авто, яке хочеться продати.

Перевага незалежної автоекспертизи - складання тими, хто її проводив, висновки, які обґрунтовують підсумкову суму. Висновок має юридичну силу і може виступати доказом при судових розглядах. Ще один плюс - точність ціни: кваліфікований експерт, який користується діагностичними пристроями і власними знаннями, не дасть замовнику засумніватися в результаті і пояснить, чому він прийшов до тих чи інших висновків.

Мінус автоекспертизи - ціна. Для тих хто не знає, як правильно оцінити вартість авто для продажу без залучення сторонніх, доведеться витратити на допомогу фахівця деяку суму. При довгих пошуках або необхідності в придбанні/продажу дорогої машини ця сума може виявитися відчутною для замовника.

Критерії оцінки вартості. Оцінка на онлайн ресурсах

Процес оцінки вартості автомобіля з пробігом дещо спрощують онлайн-ресурси.

<p >До актуальних для українського ринку калькуляторів належать:

Оцінити авто онлайн за допомогою таких сервісів можна швидко, але точність результату відстане від того, що пропонують автоексперти. Проте послуга безкоштовна: можна дізнатися вартість якої завгодно кількості машин, сидячи вдома. Ще один мінус - немає можливості отримати на руки висновок. Тому способом рекомендується користуватися для власних потреб, коли підтверджуючі документи не потрібні.

Автоломбард в Києві MegaCredit допоможе оформити кредит під заставу авто. Ознайомившись з усіма деталями можна на сайті.

Ознайомитись з деталями видачі кредитів під заставу автомобіля можна на відповідній сторінці на сайті - Автоломбард в Одесі

MegaCredit Автоломбард

Контакти

м. Київ, вул. Туполєва, 1Б

ПН-ПТ: 10:00-19:00

СБ-НД: вихідний

Хочете ми пояснимо як проїхати?

Мова сайту