Відправити заявку Дзвонити
Київ
ua
ru
ua
097 902-54-67
Головна
Блог
Позика та кредит – основні відмінності

Позика та кредит – основні відмінності


Позика та кредит – основні відмінності

Іноді ритмічне життя від зарплати до зарплати повністю збивається через непередбачені витрати. Коли терміново потрібні гроші, допомога друзів і родичів виявляється вельми до речі. Але, що робити, якщо вони теж знаходяться в таких же обмежених фінансових обставин?

Тут і виникає думка про кредит або позику в банку. Але багатьох зупиняє необхідність виплати відсотків або страх виявитися неплатоспроможним. Тоді і може стати в нагоді позика, що надає більш лояльні умови і гнучкі терміни.

Кредит і позика – це не одне і те ж, хоча ці поняття часто вживаються разом, і простий обиватель не відрізняє їх один від одного. Знати всі їх нюанси і відмінності – значить з вигодою для себе скористатися їх перевагами в різних життєвих ситуаціях.

Кредит: види і особливості в 2022 році

Кредит-це послуга надання коштів від банку з обов'язковим оформленням договору. У ньому прописуються всі умови, вказується мета отримання кредиту і визначається термін виплат, змінити який не можна. Безвідсоткового кредиту не буває-це цілком логічна винагорода для банку, який вчасно надав фінансову допомогу. І чим вигідніше процентна ставка для клієнта, тим жорсткіше банк буде його контролювати, на відміну від МФО.

Якщо ви хочете придбати меблі, наприклад, – вам в допомогу комерційний кредит або споживчий. Іпотечний кредит допоможе з придбанням житла, ломбардний-якогось легкореалізованого рухомого майна. Причому це майно або житло виступають в якості застави. Поєднати кредит і оренду можна за допомогою лізингу. Абсолютно новий вид кредитів-факторинг-потрібен, щоб стягнути гроші вже з ваших боржників.

Поняття позики

Позика зручна в тому випадку, коли немає часу чекати тривалих перевірок з боку банку або збирати численні документи. Звернувшись в мікрофінансову організацію (МФО), можна оформити позику не тільки грошей, але і матеріальних цінностей. При цьому угоду з позикодавцем не обов'язково оформляти письмово, а в усній формі обговорити строк повернення позики і його умови. Зазвичай позичальник повертає все відразу в повному обсязі, а не по частинах, при цьому не завжди виплачуючи відсотки. Швидкість оформлення, відсутність поручителів і застави приваблюють багатьох перевірити на собі, що таке позика.

Відмінні риси позик і кредитів

у таблиці представлені особливості послуг позика та кредит, у чому різниця-наочно видно.

ПозикаКредит
Що є предметомМайно та валютаВиключно гроші
Які потрібні документиДостатньо документа, що підтверджує особуПотрібна довідка про доходи і паспорт
Хто видає коштиМФО, фізичні особи, юридичні компаніїБанк або інша кредитна організація
Скільки часу знадобиться для схвалення послугиВід 15 хвилин до 2 днівВід 1 дня і вище
Коли договір вступить в силуЗ моменту отримання клієнтом коштівПісля узгодження всіх умов і підписання договору обома сторонами
Як повертати боргВся сума або інші матеріальні цінності повертаються в певний час, якщо договором не передбачені особливі умовиКошти повертаються в зазначений термін, виплати можливі частинами. У разі прострочення призначається пеня.
Хто регулює діяльність організаціїЦивільне законодавство захищає права обох сторін і встановлює міру відповідальностіКрім законів, діють акти Національного банку України

Якщо позика безвідсоткова, це повинно бути обов'язково письмово зазначено. Інакше позикодавець має повне право вимагати сплати відсотків. При використанні взятого взаем предмета, повертати його потрібно в такому ж стані, яким він був на момент отримання. В іншому випадку потрібно надати інший предмет, аналогічний за цінністю, або повернути борг грошима.

Якщо ви не вкладаєтеся в остаточні терміни виплат, банк відстрочки не надасть, а у випадку з позикою, це можна зробити кілька разів.

Права і кредитора, і позичальника в будь-якому випадку захищені законодавством. У разі порушення умов контракту з боку банку, можна звернутися до суду.

позика або кредит

Чи варто брати позику в мікрофінансовій організації

МФО, на відміну від банку, здійснює тільки 2 види фінансових операцій: отримує гроші від інвесторів і видає їх клієнтам. Їх діяльність регулює Національна комісія з державного регулювання у сфері ринків фінансових послуг.

МФО зобов'язані зареєструватися та отримати індивідуальний номер в держреєстрі юридичних осіб та підприємців, а ще – в реєстрі фінансових установ. Перевірити цей номер може кожен потенційний клієнт в єдиному державному реєстрі або на сайті компанії. Національний банк України теж контролює законність діяльності кожної МФО.

Може виникнути відчуття, що МФО і банки конкурують один з одним, але це не зовсім так. У мікрокредитування своя сфера – сегмент PDL (payday loans) – позики до зарплати. Вони розраховані на короткий термін і доступні навіть за онлайн-заявками. Досить тільки заповнити анкету на сайті організації, ввести свої дані, ІПН і номер карти, і через лічені хвилини отримати гроші.

МФОБанк
На основі чого працюєРеєстраціяЛіцензія
Які суми видаєВід 100 до 100 тис гривеньСуми необмежені
Під який відсотокВід 0% до 2,4% в деньвід 0, 01% до 39, 6% річних

Лояльність до позичальників і гнучкі терміни виплат дозволяють розраховувати на позику навіть тим, у кого низька платоспроможність: студентам і пенсіонерам, інвалідам, безробітним.

Позика і кредит онлайн в режимі 24/7 і без особистого відвідування офісу істотно економить час. віртуальний калькулятор все точно розрахує і допоможе зважити всі за і проти.

Якщо поняття кредитів і позик чітко розмежувати, це допоможе грамотно розпоряджатися своїми коштами. Зарекомендувавши себе як відповідального і порядного клієнта, завжди можна у важкий момент розраховувати на миттєву допомогу.

Автоломбард в Києві MegaCredit допоможе оформити кредит під заставу авто. Ознайомившись з усіма деталями можна на сайті.

Ознайомитись з деталями видачі кредитів під заставу автомобіля можна на відповідній сторінці на сайті - Автоломбард в Одесі

MegaCredit Автоломбард

Контакти

м. Київ, вул. Туполєва, 1Б

ПН-ПТ: 10:00-19:00

СБ-НД: вихідний

Хочете ми пояснимо як проїхати?

Мова сайту